На сьогоднішній день, пір'яні подушки представляють собою широко поширені вироби, що славляться своєю м'якістю і зручністю. Більш того, вироби з пір'яним наповнювачем не вимагають до себе особливого догляду на відміну від подушок з іншими наповнювачами, чиє вміст часто збивається в грудки, перешкоджаючи тим самим здоровому сну. Однак, дані якості не виключають того факту, що подушки необхідно чистити раз на рік або кожні півроку.
Щоб очистити виріб самостійно, важливо озброїтися вільним часом і терпінням, оскільки пір'яний наповнювач має властивість довго сохнути.
В даний час, розрізняють кілька способів, завдяки яким можна самостійно почистити подушку:
• чистка паром;
• сухий метод;
• ручне прання;
• прання в машині автомат;
Кожен з цих способів має ряд переваг і може бути застосований в побутовому житті навіть тим, хто жодного разу не займався чищенням подушок самостійно.
Чистка паром
Щоб прочистити виріб із застосуванням пара, необхідно за допомогою праски з вбудованою функцією пара обробити подушку протягом півгодини. Наступний етап передбачає сушку на сонці до повного висихання. Потім рекомендують збити виріб і поміняти наволочку. Завдяки використанню такого методу очищення, в наповнювачі знищуються неприємний запах, пилові кліщі і шкідливі мікроби.
сухий метод
Сухий метод - найпоширеніший і традиційний метод очищення, яким користувалися в усі часи. Щоб провести очистку цим методом, рекомендують озброїтися вибивачкою для килима або пилососом і почати обробляти подушку. Після того, як виріб оброблений, його залишають прогріватися на сонці протягом доби. Однак, вдаватися до використання такого способу рекомендують лише в тому випадку, якщо спальна приналежність не сильно забруднена.
Ручне прання
Даний вид прання - найдовший, але більш ефективний метод очищення пір'яний подушки. Перед тим, як приступити до очищення наповнювача, ванну наповнюють теплою водою і додають в неї мильний розчин, а потім розпорюють подушку і приступають до виконання наступного алгоритму:
1. Чи поділяють вміст подушки на окремі частини і занурюють їх у воду на кілька годин
2. Витягують пір'я за допомогою друшляка або будь-якого зручного підручного засобу
3. Промивають пір'я чистою водою і укладають їх в невеликій марлевий мішечок
4. Занурюють мішечок з вмістом в пральну машину і задають віджимання при мінімальних обертах барабана
5. Дістають мішечок з пір'яним вмістом і розвішують його в провітрюваному приміщенні
6. Заповнюють новий напірник очищеними пір'ям
Слід пам'ятати, що такого роду чистка проводиться виключно для тих виробів, які наповнені пір'ям водоплавної птиці. У випадку з курячими пір'ям наповнювач може скататися і зіпсуватися.
Прання в машині автомат
На відміну від попереднього способу, чистка пір'яного наповнювача цим способом виглядає в рази простіше і вимагає менше часу і сил. Щоб скористатися цим методом, обов'язково розпорюють напірник, поміщають пір'яний наповнювач в сумку з щільної тканини і зашивають. Потім ємність поміщають в пральну машину і задають температуру не більше 40 градусів. Далі виставляють делікатний режим прання з мінімальною кількістю оборотів при віджиманні. Після чистки мішок витягають і розвішують в провітрюваному приміщенні, куди потрапляють сонячні промені.
Щоб грамотно завершити процес очищення, необхідно почекати до повного висихання наповнювача, щоб уникнути утворення цвілі і неприємного запаху.
Особливості пір'яних подушок
У порівнянні з іншими наповнювачами, пір'яний наповнювач може похвалитися легким і м'яким матеріалом, збереженням тепла і довгим періодом експлуатації (понад 10 років). Однак, як і будь-яким іншим виробам, чищенні пухових подушок потрібно приділяти час і сили - тільки в такому випадку виріб довго прослужить і збереже свій первісний вигляд.