Як випрати пухова ковдру якщо немає можливості звернутися до хімчистки

Догляд за пуховою ковдрою можна здійснювати в домашніх умовах, не звертаючись в хімчистку. Щоб не пошкодити його, важливо враховувати деякі нюанси. Розглянемо докладніше, як правильно випрати.

Особливості ручного прання

Це делікатний спосіб усунення забруднень, що дозволяє уникнути деформацій. Попередньо варто перевірити виріб на наявність розпоротих швів і дірок (якщо виявлені, усунути, щоб наповнювач не випав під час процедури). Після цього можна переходити безпосередньо до прання. Порядок дій процедури наступний:

  1. У ванну набирають теплу воду, розчиняючи рідкий миючий засіб.
  2. Виріб поміщають в отриманий пінний розчин і залишають на 40-60 хвилин.
  3. Після цього вручну обережно застіривать (масажними рухами) всі видимі плями, сліди забруднень.
  4. Далі виріб полощуть кілька разів, поки вся піна не вийде.
  5. В кінці віджимають руками і залишають сушитися.

Варто зазначити, що для догляду за виробом дозволено застосовувати тільки рідкі миючі засоби. Порошок не підходять. Також, до складу засобів не повинні входити агресивні компоненти (наприклад, кислоти), оскільки вони негативно позначаються на стані наповнювача.

Особливості машинного прання

Перед завантаженням ковдри в пральну машину важливо уважно подивитися на ярлик - на ньому розташовується вся необхідна інформація про відхід і пранні. Якщо намальована закреслена пральна машина, то дозволено усувати забруднення тільки вручну або в хімчистці.

Якщо правильно згорнути виріб, то пух НЕ буде забиватися в грудки. Для цього його складають в одну смугу так, щоб ширина дорівнювала ширині барабана. Після щільно скручують в валик, укладаючи в центрифугу.

Порядок дій процедури наступний:

  1. У відсік заливають миючий засіб.
  2. Далі встановлюють режим або «Делікатне прання», або «Пухова ковдра».
  3. Окремо налаштовують швидкість віджиму (повинна бути менше 600 об / хв) і безпечну для вироби температуру (30 ° С).
  4. Після цього обов'язково включають функцію «Додаткове полоскання» і запускають цикл прання.
  5. Дістаючи виріб, його віджимають вручну і залишають сушитися.

Поради щодо догляду від професіоналів

Щоб уникнути появи грудок, досить покласти в баран разом з виробом звичайні кульки для гри в теніс (пару штук). Якщо у машинки невелика завантаження, то доцільніше провести усунення плям в хімчистці.
Поради по догляду від професіоналів

Щоб рідше піддавати виріб пранні, його слід раз на місяць виносити на свіже повітря. Воно досить погано вбирають вологу, тому провітрювання - хороший вихід. Проводити прання рекомендовано в теплу пору року. Взимку варто виводити плями локально.

Сушку варто проводити тільки в горизонтальному положенні, уникаючи при цьому потрапляння прямих сонячних променів. Вона займе близько 20 годин (довше не рекомендується, оскільки може з'явитися цвіль і розмноження хвороботворних мікроорганізмів). Переважно сушити на балконі, скориставшись металевими гратами (прискорює процес). Щоб згодом розгладити ковдру від грудок, можна поводити по поверхні пилососом (без насадки).
Зберігання рекомендується здійснювати в спеціальному чохлі. Якщо його немає, можна скористатися тканиною. Якщо зберігати у вологому темному місці, збільшується ризик появи пилових кліщів. Вони негативно позначаються на здоров'ї людини, провокують розвиток алергічної реакції.

Пуховий наповнювач - досить ніжний матеріал, тому поводитися з ним слід відповідно. Дотримуючись всі вищевказані рекомендації, виріб прослужить довгі роки.

Як випрати пухова ковдра якщо немає можливості звернутися в хімчистку