Як правильно вибрати матрац на ліжко і не переплатити

Вибираючи матрац, потрібно орієнтуватися не тільки на його розміри, а й враховувати інші характеристики: жорсткість, матеріали, висота і ширина, наявність пружин, максимально допустима вага і т.д. Вибір роблять індивідуально для кожної людини, виходячи з його антропоморфических даних. У необізнаного людини цей процес може забрати чимало часу і сил. Розглянемо детально, як вибрати матрац на ліжко, щоб потім не шкодувати про досконалої покупці.

Вибираємо жорсткість матраца

Перше, з чого варто починати вибір - визначення рівня навантаження. Розраховується цей показник на одне спальне місце (на одну людину). У якості відправної точки для обчислення відповідної жорсткості, додайте до своєї ваги 20-30 кг. Це і буде мінімальна вагова навантаження, якої повинен відповідати матрац. Наприклад, якщо вага людини дорівнює 100 кг, то вибирати потрібно з моделей, з навантаженням 120-130 кг. Не варто ризикувати і купувати матрац з меншим значенням - термін експлуатації такого виробу буде незначним.

Також потрібно пам'ятати, що чим природніше буде положення хребта під час сну, тим вище ортопедичний ефект. Існує думка: чим жорсткіше матрац, тим він кращий. Це поширена помилка, що не відповідає істині. Занадто жорсткий матрац не дозволить м'язам розслабитися, а надто м'який - створить ефект провисання хребта. При виборі жорсткості матраца потрібно враховувати безліч нюансів: рівень фізичної активності, вік, наявність захворювань хребта і т.д.
Якщо потрібен матрац для подружньої пари, враховується вага кожного з подружжя. По можливості поцікавтеся у своїх друзів, знайомих - яку модель використовують вони, наскільки їм комфортно? Не соромтеся задавати питання продавцям, так як вибрати матрац на двоспальне ліжко досить складно. Тут важливі три моменти: ціна, якість матеріалів і функціональні особливості. Спочатку потрібно навчитися розбиратися в особливостях конструкції матраців.

Матраци з пружинами

Всі матраци можна розділити на дві категорії: з пружинами і без. Моделі з пружинами, в свою чергу, бувають залежними (технологія безперервного плетіння) і незалежними (кожна пружина відділена від інших). Перевагу варто віддати матраців з незалежними пружинними блоками, оскільки вони ізольовані один від одного і краще приймають форму тіла. Певним стандартом вважається 100-150 пружин на один м2. Чим більше таких блоків, тим довговічніше конструкція. Більшість моделей з залежними пружинами розраховані на масу тіла до 90 кг, але зустрічаються і більш міцні варіанти.

Однією з найстаріших технологій виробництва залежних пружинних блоків є «Bonnel». Розрізняють пружини з чотирма і п'ятьма витками. Виготовляють їх зі сталевого дроту, товщиною 1,6-2,2 мм. Головна особливість технології полягає в поступовому зменшенні радіусу витка. Таким чином, чим вище навантаження, тим жорсткіше буде конструкція. Такі матраци навряд чи можна вважати повністю ортопедичними, оскільки при навантаженні однієї пружини задіюються сусідні, що створює своєрідний ефект гамака. Цей недолік особливо відчутний у двоспальних моделей, при істотній різниці ваги подружжя.

Якщо ви дійсно дбаєте про своє здоров'я, краще віддати перевагу матрацу з незалежним пружинним блоком, де кожна пружина захована в окремому чохлі. Така конструкція значно збільшує ортопедичний ефект, що сприятливо позначається на становищі хребта під час відпочинку. Навантаження розподіляється точково, оскільки не зачіпають сусідні пружини. Сьогодні така основа вважається найбільш вірною і затребуваною.

 

Матраци без пружин

Матраци без пружин користуються не меншою популярністю. Для виробництва застосовуються різні матеріали: кокосове волокно, штучний або натуральний латекс, пінополіуретан, наповнювач з ефектом пам'яті, сизаль та ін. Деякі моделі можуть бути двосторонніми. Наприклад, для зимового сезону одна зі сторін може мати вовняну прошарок, а з іншого боку - численні мікропори для якісного повітрообміну в літній період.

Для матраців без пружин характерні високі ортопедичні якості і довговічність. Комбінування декількох матеріалів дозволяє домогтися необхідного рівня жорсткості. Потрібно пам'ятати, що надто жорсткі моделі не підійдуть людям похилого віку. Зате - це відмінний вибір для дітей до 12-13 років. Такі матраци напевно сподобаються людям з підвищеною чутливістю до статичної електрики. Зроблені з натуральних матеріалів, вони сприятливо впливають на організм під час сну, знижують больові відчуття, допомагають розслабитися.

Однозначної відповіді на питання який матрац краще немає. Для людей старшого віку, у яких хребет вже сформувався - підійдуть м'які конструкції. Такі моделі застосовуються для профілактики захворювань опорно-рухового апарату, полегшення болю в суглобах. Дітям до 13 років рекомендується сон на жорстких матрацах, без пружин. При наявності захворювань хребта, остеохондрозі і сколіозі фахівці рекомендують конструкції середньої жорсткості. Якщо спостерігаються болі в попереку - краще вибрати м'яку модель. Обов'язково проконсультуйтеся у лікаря, якщо сумніваєтеся у виборі.

 

 

Дитячі матраци

Тепер розглянемо, який матрац краще для дитини. Такі конструкції часто мають нестандартну форму (овальну, круглу). В якості наповнювача виступають такі матеріали, як кокос, пінополіуретан, латекс і інші. Добре, якщо для матраца є захисний чохол - з його допомогою можна продовжити термін експлуатації виробу, зберегти його чистим. Дитячий матрац повинен відповідати всім гігієнічним нормам, бути досить жорстким, з ортопедичними властивостями.
Товщина конструкції може становити від 5 до 15 см. Дитячі матраци бувають з пружинами і без. Перед покупкою уважно вивчіть опис вироби: чи не зв'язуйте його товщину з м'якістю, об'ємні моделі теж можуть бути жорсткими. При виборі враховуйте вагу дитини і максимальне навантаження матраца. Краще віддати перевагу моделям з натуральних гіпоалергенних матеріалів. Для самих маленьких підійдуть матраци з невеликими бортиками по боках: вони захистять від випадкового падіння під час сну.

Висновок

При виборі матраца потрібно приділяти увагу безлічі різних параметрів. Асортимент товарів досить різноманітний, тому якщо у вас виникли труднощі - зверніться за допомогою до консультантів магазину. Їх рекомендації, засновані на досвіді і професіоналізмі, допоможуть прийняти вірне рішення.