Як вибрати ковдру по наповнювача: комфорт взимку і влітку

Щоб сон був здоровим і комфортним, нічні приналежності повинні володіти такими якостями:

• гипоаллергенность;
• гігроскопічність;
• повітропроникність;
• теплоємність.

Крім того, кожен сезон висуває особливі вимоги.

Зимові ковдри: тепло і зручність

Ковдра, яке може здатися занадто спекотним в літню ніч, відмінно зігріє взимку. На зимовий сезон варто віддати перевагу моделям, які мають ступенем теплоти щонайменше чотири. У холодну пору року такі вироби будуть незамінними, щоб тіло отримало потрібний комфорт і тепло.

На зиму слід вибирати ковдру з наповнювачем з пуху, причому кращий варіант - касетні шиття. Також непоганим вибором стане вовняне покриття. Багато покупців хвалять вироби з поліефіром. Головна умова, що пред'являється до цих виробів - хороша теплоізоляція.

Всі перераховані варіанти мають багато переваг. Втім, не можна забувати і недоліки цих матеріалів. Кожен покупець вибирає ту модель, яка більше відповідає його уподобанням.
Слід детально розглянути плюси і мінуси наповнювачів для зимових ковдр.

Пух

Пташиний пух міцно займає лідируючу позицію в рейтингу найкращих матеріалів для набивання зимових ковдр. Він об'ємний і в той же час легкий, що володіє хорошою теплозахистом, вентиляцією і гігроскопічністю.
Однак таке ковдру купувати людям, що страждають алергічними реакціями на подібного роду подразники, як пташиний пух. Також слід пам'ятати, що це абсолютно не бюджетний варіант. Якісні вироби коштують дорого.

Вовна

Овеча і верблюжа шерсть - якісний натуральний наповнювач для ковдр, використовуваних в холодну пору року. Такі вироби дуже теплі. Вони мають гарну теплопровідність, повітропроникністю, вбирають вологу, а також мають лікувальні властивості завдяки сухому тепла. Найкращий варіант з вовни - верблюжий. У верблюжої вовни є такі чесноти, як низька теплопровідність, відмінна повітропроникність, хороша вбираність вологи. Під таким ковдрою людині тепло, навіть якщо в будинку неважливо гріють батареї, і в приміщенні прохолодно. Однак є і недолік. Як і пташиний пух, шерсть не підходить для людей з алергією.

Поліефірний наповнювач

Це волокно - хороший варіант для людей, кому не можна використовувати шерсть і пташиний пух. Поліестер гіпоалергенні. Зате має гарну теплопровідність, а значить, в холодну пору року підходить для ковдри. Вироби легкі, під ними комфортно спати. Однак є й мінуси. Вони не мають хорошою повітропроникності і гігроскопічності.

Літні ковдри: легкі і натуральні

На думку експертів, на теплу пору року слід вибирати ковдри натуральні, з рослинними наповнювачами. Причому потрібно звернути увагу і на чохол. Переважно натуральні тканини використовують виробники, що піклуються про здоров'я покупців. Щоб спати не було душно і спекотно, краще купувати вироби з теплопровідністю 2.

Евкаліпт

Тенсел, видобутий з евкаліптової дерева, добре підходить для набивання. Цей матеріал не викликає алергічної реакції, має антибактеріальний ефект, має хорошу повітропроникність. Він - справжній природний лікар, адже ефірні масла, що знаходяться в волокні, виділяються і наповнюють атмосферу корисними речовинами. Але такі ковдри не з дешевих. Однак, з огляду на корисність і довговічність виробу, слід визнати: ціна відповідає якості.
бавовна

Натуральні волокна, використовувані для набивання постільних речей, теж хороший варіант з високою гігроскопічністю, нульовий алергенність, хорошою терморегуляцією. Але ця модель більше підходить для людей, які вважають за краще і влітку дуже тепле ліжко. У нього є недоліки, які слід визнати. Вони важкі, потребують частої просушування і провітрювання, а вологу вбирають повільно.

Конопляний наповнювач

Ще один природний матеріал з відмінними повітропроникними властивостями і антибактеріальним ефектом. Ідеально підходить для літніх постільних речей, якщо заздалегідь подбати про хороше м'якому чохлі.

Шовк

Майже ідеальний варіант для літньої ліжку. Ковдри з шовком гіпоалергенні, легкі, повітропроникні, гігроскопічні. А оскільки у виробів мала теплопровідність, то для літнього сезону вони відмінно підходять.

Льон

Володіє чудовими якостями: має антибактеріальні властивості, гіпоалергенність, повітропроникність, хороше вбирання вологи. Крім того, вироби з них можна використовувати роками.

Підбиваючи підсумки

Вибираючи ковдру для зими і літа, слід звертати увагу на якісні характеристики наповнювача.