Яку ковдру купити і чи варто довіряти відгуками?

Сон – найважливіша складова життя. У сні людина проводить третину свого життя, тому так важливо подбати про якісне постільне приладдя, подушки і ковдри. Щодо останнього, вибирати ковдру треба уважно, щоб тіло себе почувало комфортно, не мерзло і не перегрівалося. Характеристик, які треба врахувати, чимало. Чому не варто економити на ковдрі та за якими критеріями її підбирати – про це у статті.

Розмір

Неприємно, коли взяв собі ковдру, а вона не влазить чи бовтається у підковдру – це, як мінімум, викликає дискомфорт. Тому, йдучи до магазину, треба чітко уявляти, якого розміру воно має бути. Ситуація спрощується тим, що виробники дотримуються основних стандартів:

Деякі виробники відхиляються від цих стандартів, але некритично – на 2 – 3 см.

Підбираючи ширину ковдри, спираються на ширину ліжка. Довжина залежить від зросту людини. Рекомендації: зріст 170 і нижче - підійде будь-який розмір, 170-190 см - від 200 см, 190 см і вище - 220 см і більше.

Щільність

Наповнювач в ковдрах відіграє велику роль - чим його більше на квадратний метр, тим вища щільність.

Усі ми живемо у різних умовах, хтось у квартирі, хтось у будинку. Опалення теж у всіх різне: центральне, індивідуальне, або навіть класичне пічне. В одних будинки прохолодно, і питання, чим краще ховатися взимку, стоїть гостро. Інші можуть собі дозволити вільно переміщатися по дому у футболці та шортах, і не уявляють, як укриваються важкою щільною ковдрою. Умов покупки останнього – багато, тому виробники дотримуються стандартів щільності:

Полегшений варіант підходить для літа, або якщо вдома індивідуальне опалення та завжди комфортна температура. Або ж у разі, коли людині постійно спекотно.

Всесезонне можна вважати універсальним – воно є актуальним для будь-яких кліматичних умов. Взимку воно зігріє, а влітку під ним не присмажаєшся (але треба правильно підібрати матеріал наповнювача). Всесезонна – найкраща ковдра на осінь.

Зимовий варіант коментарів не потребує. Такі ковдри актуальні в суворих регіонах, де температура опускається на десятки градусів нижче нуля.

Наповнювач

Ковдри, що продаються зараз – це м'які плоскі мішки, поділені на «кишені», набиті наповнювачем. Останній може бути натуральним (перо, пух і ін.) та штучним (наприклад, поліестер). Езвичайно, ковдри з натуральним наповнювачем дорожчі. Але вони не підходять для алергіків.

 

Синтетичний

Багато хто сумнівно ставиться до постільних речей, наповнених штучними матеріалами, вважаючи їх надто жаркими або, навпаки, холодними. Але тут важливо підібрати рівень тепла – щільність.

Популярні синтетичні наповнювачі:

Тепловіддача ковдр із синтетичним наповнювачем помірна, і такі варіанти зазвичай беруть для людей з алергіями. Їхні переваги:

Натуральний

Ковдра, набита натуральними матеріалами, тепліша, але водночас може спричинити алергію.

Популярні варіанти:

Особливості натуральних наповнювачів:

До речі, якщо береться ковдра за середньою ціною, незалежно від матеріалу наповнювача, в ньому буде добавка у вигляді волокна силіконізованого. Навіщо його додають - щоб ковдра вийшла пишною, пружною, правильної форми, і при цьому коштувала доступно.

Чохол

Знову ж, є варіанти:

Чим натуральніший чохол, тим вища ціна ковдри. Якщо можливості дозволяють, рекомендується брати 100% бавовну. Ця тканина «дихає», добре вбирає та відводить вологу, не електризується.

Варіант із синтетичним чохлом обійдеться дешевше на 30 – 40%, але у нього буде низка мінусів:

Як рішення можна взяти ковдру з комбінованим чохлом (полікоттон). Вона не так сильно електризується, і дешевше "натурального" на 10 - 15%.

Щоб наповнювач не збивався в один кут, ковдри роблять касетними – так матеріал рівномірно розподілений площею.

Підсумок

Ринок текстилю багатий, і знайти потрібний варіант ковдри не складе труднощів. Достатньо врахувати ряд факторів: розмір, сезонність, матеріал наповнювача та чохла (залежить від особистих переваг). Звичайно, вибираючи постільні речі, можна орієнтуватися на відгуки користувачів. Але потрібно розуміти один момент – у всіх свої вимоги, і кожен почувається комфортно за певних умов. Можна прислухатися до думок фахівців – вони більш неупереджені та спираються на факти.