Чи можна прати вовняну ковдру: відповідь та рекомендації

До числа поширених наповнювачів для ковдр відноситься шерсть - овеча, верблюжа, козяча, альпака. Постільні вироби з натурального матеріалу виходять теплими, не створюють парникового ефекту і є зносостійкими. Також господині необхідно знати, як прати вовняну ковдру, щоб річ довгий час зберігала свій первісний вигляд. Правильний і дбайливий догляд дозволить не зіпсувати полотно в плані розтягування і деформації.

Прання вовняного ковдри вручну

Спочатку необхідно підготувати теплу воду і 200 грам натертого на дрібній тертці господарського мила. Краще використовувати спеціальний гель з приємним запахом без і без агресивного отбеливающего ефекту. При сильному забрудненні як очищувача додають 1,5 склянки бури і стільки ж кальцинованої соди.

Плями видаляються при чищенні щіткою або затирання руками. Температурний режим прання виробник вказує на етикетці вироби, але шерсть рекомендується прати при 30 ° С. Для попереднього замочування в вспененном освіті слід занурити ковдру в ванну або велику ємність приблизно на 5-6 годин.

Процес полоскання відбувається в кілька етапів, поки з води зникне піна. У переліку правил, як прати вовняну ковдру, значиться «не вичавлювати». Інакше - пошкодиться структура, а також погіршаться терморегуліруемие властивості. Зайва волога повинна стекти. Не можна підвішувати виріб вертикально, щоб не витягнулося в довжину.

Сушити ковдру або шерстяний плед бажано в провітрюваному приміщенні, виключаючи попадання прямих сонячних променів. Крім того, важливо враховувати технологію прошивання полотна. Цілісна шерсть стирається виключно вручну і нечасто, або допускається локальна чистка. Стьобані полотна стираються за допомогою машинки.

Як прати вовняну ковдру в пральній машині

Автоматичний режим набагато спрощує завдання з видалення забруднень з вовняного ковдри. Головне, не застосовувати звичайні порошки, які потім важко виполоскати. Разом з тим, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

Поради по експлуатації вовняного ковдри

Періодично потрібно вибирати виріб від пилу і провітрювати в суху погоду десь в тіні. Якщо на вулиці лежить сніг і одночасно мороз - нехай вовняну ковдру трохи «позасмагати» на сніговому покриві. Неприємний запах вивітриться, ковдру освіжиться без прання і на довше збереже фізичні властивості.

При зберіганні речі в теплий сезон в шафу не завадить покласти засіб захисту від молі. Складати ковдру краще в згорнутому в ролик вигляді. Ні в якому разі не можна сушити вовняне полотно на поверхні обігрівального радіатора.  Дану постільну приналежність Не прасувати праскою, оскільки втратить презентабельний вигляд.

Особливості постільних вовняних виробів

При виготовленні ковдр шерсть зовні простегівают тканиною, щоб уникнути характерної шпильки і прямого контакту зі шкірою. У багатьох людей проявляється алергічна реакція організму при контакті з натуральними волокнами тваринного походження. Грубий колючий ворс спостерігається у робітників двогорбих бактріанів.

Єдине цілісне полотно відрізняється високою міцністю на розрив. Верблюжа шерсть легша і «дихаюча», ніж овеча. Іноді при пошитті ковдр використовується верблюжий пух з підшерстя молодих верблюденят. Волокна мають 14 ніжних коричневих відтінків, включаючи кремовий і золотистий колір, тому сировину не фарбують.