Однотонна постільна білизна все більш затребувана!

Якісна постільна білизна – важлива складова повноцінного сну. Сучасна промисловість пропонує великий асортимент постільних речей, що відрізняються розміром, матеріалом, кольором.

Переваги однотонної постільної білизни

Модні напрямки існують не лише у гардеробі. Популярні тренди з'являються у сфері виробництва постільної білизни. Колір і дизайн ліжка входить до факторів, які людина вибирає відповідно до свого смаку.

В останні роки підвищеним попитом у покупців користуються однотонні постільні речі. До переваг монокольорових комплектів можна віднести:

Крім того, однотонний постільний комплект може стати чудовим подарунком. Знаючи колірні уподобання людини, легко підібрати набір постільних речей для призначеного йому презенту.

Матеріали для постільної білизни

Визначальним властивістю постільної комплекту більшість споживачів є якість матеріалу. Істотними критеріями при виборі білизни є:

Виробники постільної білизни в даний час використовують різноманітні тканини з природної та штучної сировини. Вироби з натуральних матеріалів мають вищі гігієнічні якості: гігроскопічність, повітропроникність, гіпоалергенність. Але сучасні технології дозволяють виробляти штучні тканини, наближені до властивостей до натуральних.

Розглянемо найпопулярніші матеріали, які застосовуються при виробництві постільних речей.

Бязь

Бавовняна тканина з найпростішим (полотняним) переплетенням волокон має масу переваг: гігроскопічність, гіпоалергенність, зносостійкість. Поверхня бязі рівна та матова з обох боків. Будучи натуральною, тканина не електризується. Безшовні вироби витримують сотні прань без зміни кольору та деформації, легко прасуються без увімкнення режиму відпарювання. Значним плюсом для багатьох сімей вважається невисока вартість постільної білизни з бязі.

Ранфорс

Ранфорс є різновидом бязі. До складу тканини здебільшого входять натуральні бавовняні волокна. Окремі виробники в незначній кількості можуть додавати поліестер (не більше 20%). Ранфорс – матеріал з високим рівнем щільності та міцності, який досягається шляхом переплетення кручених ниток. Завдяки особливостям структури тканина не втрачає експлуатаційних якостей протягом декількох років. Безперечною перевагою натурального матеріалу є його здатність не накопичувати статичну електрику. Незмінність дозволяє виробам із ранфорсу виглядати привабливо навіть за умови інтенсивного використання.

Сатин

Сатин належить до категорії сумішевих тканин: у ньому присутні як натуральні, і штучні складові. Бавовняні волокна забезпечують відмінні гігієнічні характеристики, синтетичні – розширюють експлуатаційні можливості матеріалу. Завдяки особливостям плетіння, на дотик сатин нагадує аристократичний атлас або шовк. Він такий же гладкий, блискучий, ковзний та прохолодний. Сатинове переплетення значно збільшує міцність тканини.

Жатка

Жатка – легкий матеріал з рельєфною поверхнею. Ефект жатої тканини виникає в результаті використання при виробництві технології скручування бавовняних, віскозних та поліестерових ниток. Постільна білизна з жатки легко стирається, має підвищену зносостійкість, не схильна до вицвітання. Унікальна фактура тканини (штучно сформовані заломи та зморшки) дозволяє використовувати постільну білизну без праски, що особливо зручно господаркам, які поєднують роботу з веденням домашнього господарства. Гігієністи виділяють ще одну важливу якість жатки – легкий масажний ефект. Шорстка структура тканини сприяє поліпшенню кровообігу.

Велюр

Постільна білизна з велюру сподобається особливо вимогливим покупцям. За рахунок унікального переплетення ниток натуральний матеріал має глянцевий блиск, приємну м'якість, бархатистість. Візуальна статусність велюру найкраще поєднується з відмінними гігієнічними властивостями, притаманними бавовняній тканині: гігроскопічність, повітропроникність, гіпоалергенність. Матеріал вимагає більш дбайливого відношення, ніж постільну білизну інших видів. У процесі використання постільних принад і приладдя з велюру важливо дотримуватися таких вимог:

Штучний шовк

Гідною альтернативою постільній білизні з натурального шовку може стати комплект економ-класу зі штучного аналога. Зовні вироби з віскози практично не відрізняються від постільних речей з дорогої природної тканини. До того ж, високотехнологічні волокна забезпечують необхідний рівень гігроскопічності та інших гігієнічних показників.

Підібрана відповідно до індивідуальних потреб і смакових уподобань постільна білизна сприяє створенню гармонійної обстановки в спальній кімнаті і є значущим фактором, що забезпечує фізичний та емоційний відпочинок людей різного віку.