Тенсел (Tencel) - що це і які переваги Вас чекають

Передові технології міцно увійшли в наш побут завдяки практичності, відповідності екологічним нормам і вимогам комфорту. Саме в ракурсі цих якостей тканину тенсел стала сучасною альтернативою таким відомим матеріалами як льон, шовк, бавовна і навіть натуральна шерсть.

Тенсел - це штучне полотно, яке виробляють з деревини евкаліпта методом переробки целюлозних волокон в нитки під впливом кислот, але при цьому хімічна структура волокон залишається практично незмінною. Фактично tencel є комерційною назвою текстилю ліоцелл в Америці і деяких інших країнах, але технологію розробила компанія Courtaulds Fibres в Британії в 1988 році і на рубежі 80-х - 90-х років минулого століття. Через деякий час методика була введена в масове виробництво.

Виробництво тенсел і екологія

Позитивні якості матеріалу варто відзначити з точки зору екологічної безпеки. За фактом виробництво тенсел в 100 разів безпечніше для природи, ніж виробництво бавовни завдяки відсутності застосування пестицидів при вирощуванні сировини. Склади для переробки целюлози в нитки не містять шкідливий для навколишнього середовища сірковуглець, а для екструзії застосовуються органічні розчинники.
Ресурси деревини постійно поповнюються на спеціальних фермах в Австралії, яка є батьківщиною евкаліптів. Контроль вирощування і використання дерев, які досягли певного віку, дозволяє зберігати постійну кількість дерев і не зачіпати дикорослі евкаліптові гаї.

Переваги тканини тенсел

• тенсел може бути різної структури і в полотно можливо додавати нитки органічного походження (шовк, бавовна та інші).
• Волокна відмінно і рівномірно фарбуються в будь-яку палітру кольорів, що дозволяє будь-які колористичні завдання).
• Tencel це дуже міцна тканина, що володіє більш високими показниками зносостійкості, ніж інші штучні і натуральні матеріали.
• У полотно немає необхідності додавання синтетичних еластичних матеріалів, тому що тенсел сам по собі досить добре тягнеться. При цьому можна не переживати про те, що вироби втратять свою форму, як нерідко відбувається з коттоновая речами.
• Після переробки нікуди не зникають знамениті антибактеріальні властивості евкаліпта. Це означає, що, наприклад, подушка tencel буде володіти антистатичним ефектом, що не буде накопичувати пил і пилових кліщів, а догляд за нею не складе особливих труднощів.
• Не всі види тканини тенсел вимагають специфічної сухого чищення. Волокна добре очищаються і при невеликій температурі прання 30 * С. У переважній більшості виробники рекомендують застосовувати не порошкоподібні, а рідкі гелеві засоби для прання, а також останнє полоскання в холодній воді. При дотриманні цих нескладних правил досить дорогу постільну білизну з тенсел може служити роками без ознак експлуатації.

• Одне з безперечних достоїнств матеріалу tencel - це гігроскопічність, порівнянна з показниками бавовни. Тенсел одночасно добре вбирає і відводить вологу не гірше віскози. Примітно, що при цьому у вологому стані тканина не менш міцна, ніж в сухому і випадкові розриви процесі експлуатації або догляду малоймовірні. Це якість вигідно відрізняє тенсел тканину, наприклад, від віскози, яку дуже легко зіпсувати навіть при незначному натягу. Це властивість також дозволяє уникнути зайвої процедури прасування, адже будь-які вироби можна просто висушити в розправленому стані, щоб вони презентабельно виглядали. Це вигідно не тільки в домашніх умовах, полегшуючи і скорочуючи час догляду за речами. В рамках комплектації готелів, навчальних і виробничих установ, вироби з тенсел - це вигідне комерційне вкладення.
• Завдяки приємною до тіла фактурі tencel це один з найбільш комфортних матеріалів для виробів, які безпосередньо контактують зі шкірою. Абсолютна гіпоаллергенність дозволить оновити гардероб, інтер'єр і постільні приналежності без ризику виникнення або загострення алергічних реакцій.

Де застосовується матеріал tencel

Застосування тканини з евкаліптового волокон дуже широко і міцно займає різноманітні ніші виробництва одягу, постільної білизни і спецодягу. Зокрема, широту можливостей застосування забезпечує можливість виробляти тканини з різною структурою від гладких і тонких полотен, що нагадують шовк до щільних полотен і махрових тканин з ворсистою фактурою. Тканина тенсел застосовується для:

• медичної спецодягу та перев'язувальних матеріалів;
• повсякденному і вихідний одягу, а також нижньої білизни;
• виробництва банного приладдя (мочалки, халати, рушники);
• спортивного одягу і аксесуарів (троси, мотузки, елементи спортивного інвентарю)
• постільної білизни, одіял та подушок.