Постільна білизна однотонна із сатину на гумці
Постільні речі з натуральних тканин зручні у використанні: перуться за високої температури, легко прасуються і швидко сохнуть. На відміну від аналогів із синтетичних тканин у холодну пору року зберігають тепло, а в спеку приємно холодять.
Переваги сатинової білизни
Найпоширеніший матеріал для постільної білизни – бавовна. Один з різновидів бавовни - сатин, який зовні виглядає як шовк. У виробництві сатинового полотна використовують спеціальні скручені нитки, тому білизна з цього матеріалу відливає матовим блиском, але, на відміну від шовкового, не буде так ковзати по ліжку. Варто зазначити, що простирадло із сатину за ціною значно дешевше шовкового.
Обрати не проблема
Основне завдання - обрати простирадло за розміром матраца. Для цього треба виміряти спальне місце: довжину, ширину та висоту. Виробники білизни зазвичай вказують ці параметри. Якщо вказані лише перші два – це означає, що простирадло сяде на будь-який матрац. Однак краще вибирати виріб із запасом за висотою 5 см і точним збігом за довжиною та шириною.
При виборі забарвлення найбільшою популярністю користуються однотонні простирадла на резинці. Адже кольорову білизну можна підібрати в один тон до штор, тоді поєднання текстилю буде виглядати дуже ефектно. Вибираючи такий виріб, варто звернути увагу, щоб тканина була гладкозабарвленою, без ділянок з білими плямами.
Види натяжних простирадел, переваги
За методом і фасоном пошиття розрізняють два різновиди простирадел:
- На гумці по периметру. Вони закривають спальне місце з усіх боків, заходячи під матрац. Зручність у тому, що після сну вона залишається такою ж натягнутою.
- На гумці тільки по кутах - простирадло на гумці по кутах із сатину легше надягати на матрац. Така білизна простіше прасується та переться, оскільки гумка з боків прямокутного полотна відсутня
За своєю стійкістю на матраці обидва варіанти однакові. Це швидше залежить від густини тканини, якості гумки, а також від величини підвороту тканини під матрац.
Простирадло на гумці із сатину нагадує чохол. Воно найбільш комфортне і має наступні корисні якості:
- Натяг по краях постільних речей не дозволяє тканини сповзати та м’ятись.
- Час прибирання ліжка вранці значно скорочується.
- Матрац менше забруднюється та зношується.
- Прасувати такі простирадла не треба, адже при натягу складки розправляються самі.
Як доглядати за виробами із сатину
Догляд за сатиновими виробами простий. Спочатку вони потребують прасування, але в міру використання стають м'якшими. Однак є правила, які краще виконувати:
- Прання в машинці у делікатному режимі.
- Застосування відбілювачів не годиться.
- Щоб білизна не полиняла раніше часу перед закладкою в машину, її варто вивертати навиворіт, а гудзики або блискавку застібати.
- Сушити краще в тіні, поза прямими сонячними променями.
Вибираючи постільна білизна, потрібно насамперед надавати значення її якості, звичайно, вкладаючись у рамки своїх фінансових можливостей. Білизна з високими споживчими властивостями прослужить довше, ніж дешевші аналоги.